Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 4007547103719
Producent: SONETT

SONETT Ekologiczny wybielacz / odplamiacz

0,9 kg

Dostępny w opakowaniach: 60 ml, 0,45 kg, 0,9 kg, 5 kg

Moduł 3 w MODUŁOWYM SYSTEMIE PRANIA SONETT

Z czystym tlenem, bez surowców petrochemicznych

  • do usuwania plam i przebarwień z tkanin białych i o trwałych kolorach
  • do usuwania wszystkich dających się utlenić plam, takich jak plamy po owocach, czerwonym winie, herbacie, kawie, trawie, krwi itp.
  • do zapobiegania szarzeniu białych tkanin
  • do rozjaśniania tkanin pożółkłych i poszarzałych

Produkt posiada certyfikaty NCP - Nature Care Product i Certyfikat Zrównoważonej Gospodarki CSE.

Produkt wegański wpisany na listę Vegan Society.Ekologiczne środki marki SONETT otrzymały tytuł Eko-Laur Konsumenta 2009.

Szczególne cechy produktu:

Wybielanie tlenem przy użyciu nadwęglanu sodu bez chemicznego aktywatora wybielania (TAED) jest najbardziej przyjaznym dla środowiska sposobem na wybielanie, poza wywieszaniem prania na słońcu.

Dzięki oddzielnemu dozowaniu środka wybielającego wybielanie odbywa się tylko wówczas, gdy  jest potrzebne do usunięcia plam i wybielenia białych tkanin.

Zakres stosowania:

  • do wybielania tkanin białych,
  • do usuwania plam i przebarwień z tkanin białych i o trwałych kolorach,
  • do rozjaśniania tkanin pożółkłych i poszarzałych.

Przy praniu w pralce skuteczny od 50 °C.

Nie nadaje się do wełny, jedwabiu, sztucznego jedwabiu i mikrofibry.

Ponieważ Wybielacz/Odplamiacz Sonett nie zawiera żadnych petrochemicznych substancji wybielających, przy praniu w pralce jest on skuteczny dopiero w temperaturach powyżej 50°C. Podczas namaczania przez dłuższy czas, na przykład przez noc, środek ten jest skuteczny już od 30°C.

Sposób użycia / dozowanie:

W pralce (na 4,5 kg prania) od 50°C:  60 ml / 60 g Wybielacza do przegródki na proszek w szufladce pralki – w cyklu prania głównego.

Namaczanie tkanin mocno zabrudzonych/tkanin przeznaczonych do prania w temperaturze do 40°C: 30 ml / 30 g wybielacza Sonett na około 3 l ciepłej wody: włożyć pranie, dociążyć np. talerzem, aby prane tkaniny pozostawały cały czas w roztworze wybielającym. Pozostawić na noc. Następnie wyprać w pralce w zwykłej ilości proszku lub płynu Sonett.

W zmywarce: do usuwania uporczywych plam po herbacie/kawie:1 łyżeczka (około 15 ml /15 g) do przegródki  razem  ze środkiem do zmywania.

Skład: nadwęglan sodu > 30%, (soda) węglan sodu 15–30%.

Piktogramy określające rodzaj zagrożenia

  

NIEBEZPIECZEŃSTWO: Zawiera węglan sodu, związek z nadtlenkiem wodoru. Działa szkodliwie po połknięciu. Powoduje poważne uszkodzenie oczu. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Stosować ochronę oczu. W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ lub z lekarzem.

Utylizować pojemniki zgodnie z lokalnymi / krajowymi przepisami.

W miarę możliwości przechowywać w temp. 10 - 25°C, w szczelnie zamkniętym pojemniku, w suchym i chłodnym miejscu.

Sonett należy do pionierów produkcji ekologicznych środków piorących i czyszczących. Dzięki swej jakości produkty Sonett rozpowszechniły się prawie w całej Europie. W poczuciu odpowiedzialności za renaturalizację wody używanej do prania lub sprzątania Sonett dodaje do swych produktów substancje rytmizowane w mieszalniku oloidowym oraz wykorzystuje wodę poddana wcześniej wirowaniu w dwunastu owalnych naczyniach szklanych. Wszystkie używane surowce są całkowicie biodegradowalne, wolne od enzymów, petrochemicznych środków powierzchniowo czynnych, petrochemicznych barwników, zapachów i konserwantów. Produkty Sonett nie zawierają także petrochemicznych aktywatorów wybielania, GMO i nanocząstek. Oleje używane do produkcji mydeł, a także wszystkie wykorzystywane olejki eteryczne pochodzą w 100% z certyfikowanych upraw ekologicznych. Więcej informacji na: www.sonett.pl

EAN 4007547103719