Wczytuję dane...
Pytania i odpowiedzi (FAQ)

ECO COSMETICS - PYTANIA I ODPOWIEDZI

KOSMETYKI NA SŁOŃCE - FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (eco-cosmetics.pl)

PŁUKANIE NOSA - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SONETT - PYTANIA I ODPOWIEDZI

YOGI TEA - PYTANIA I ODPOWIEDZI

OBSŁUGA SKLEPU - PYTANIA I ODPOWIEDZI

ECO COSMETICS - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Odpowiedzi na pytania dotyczące ochrony przed UVB i UVA znajdziesz tu: http://www.eco-cosmetics.pl/faq-slonce/

Czy skład kosmetyków eco cosmetics podawany w opisie rozszerzonym na Państwa stronie jest pełny? 

Tak, wszystkie składy kosmetyków podawane na naszej stronie są kompletne, zgodne z nomenklaturą INCI 

Czy wszystkie kosmetyki ECO Cosmetics są bezglutenowe?

Tylko dwa kosmetyki ECO Cosmetics zawierają gluten: Szampon nawilżający (pielęgnacyjny) i Odżywka do włosów, które mają w składzie Hydrolizat protein pszenicy (INCI: Hydrolyzed Wheat Gluten). Wszystkie pozostałe to kosmetyki bezglutenowe.


Czy kosmetyki eco cosmetics zawierają parabeny czy inne konserwanty syntetyczne? 

Żaden kosmetyk eco cosmetics nie zawiera jakichkolwiek konserwantów syntetycznych. Parabeny i inne konserwanty syntetyczne dopuszczone prawnie do stosowania w kosmetykach są uznawane za bezpieczne przy zachowaniu określonych przepisami zawartości w stosunku do całości kosmetyku, jednak wśród wielu naukowców czy organizacji konsumenckich budzą one wiele kontrowersji. Przypisuje się im całą gamę możliwych działań ubocznych od wywoływania podrażnień skóry, poprzez reakcje alergiczne, po podejrzenia o działanie kancerogenne. 
Firma eco cosmetics stosuje wyłącznie naturalne metody konserwacji, na które składa się wiele czynników, m. in. dokładna selekcja czystych surowców, użycie olejków eterycznych, witamin, niewielkich ilości czystego alkoholu roślinnego, utrzymywanie odpowiedniego Ph kosmetyku, produkcja i pakowanie w specjalnych pomieszczeniach, spełniających standardy farmaceutyczne, stosowanie opakowań zapewniających minimalny dostęp powietrza. 

Czy eco cosmetics zawierają jakieś surowce petrochemiczne? 

Eco cosmetics nie stosuje w swych kosmetykach jakichkolwiek składników pochodzenia petrochemicznego, jak oleje mineralne, parafiny czy silikony, stanowiące bazę większości kremów i balsamów dostępnych na rynku kosmetycznym. W ekologicznych kosmetykach eco cosmetics znajdziemy tylko wysokiej jakości surowce roślinne, w ponad 50% pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych. 

Czy alkohol zawarty w kosmetykach może wywoływać podrażnienia skóry? 
Eco cosmetics używa niewielkie ilości alkoholu w swoich kosmetykach, a jego zawartość procentowa bazuje na zaleceniach dermatologów. Z tego względu nie należy oczekiwać podrażnień czy przesuszenia skóry. Alkohol ma własności antybakteryjne i odgrywa ważną rolę w systemie konserwacji kosmetyków eco cosmetics. eco cosmetics używa czystego alkoholu roślinnego. W niektórych produktach używany jest także alkohol denaturyzowany za pomocą naturalnych olejków eterycznych. 
W konwencjonalnych produktach stosowany jest najczęściej alkohol denaturyzowany przy pomocy środków syntetycznych. Może on mieć działanie alergizujące na skórę.
Kosmetyki dla niemowląt i dzieci eco cosmetics nie zawieraja alkoholu. 

Czy eco cosmetics używa w swoich produktach surowców pochodzenia zwierzęcego? 

Eco cosmetics nie stosuje surowców pochodzących z martwych zwierząt. Dwa surowce pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane w kosmetykach eco cosmetics to wosk pszczeli (w Balsamie do ust) i szelak (w Lakierze do włosów).

Od niedawna używam szamponu eco cosmetics i mam wrażenie, że włosy trudniej się rozczesują. Czy to normalne? 
Producenci kosmetyków naturalnych uznają taką sytuacją za typową po zaprzestaniu używania szamponów zawierających syntetyczne detergenty, silikony i konserwanty. Włosy potrzebują trochę czasu, aby stopniowo oczyścić się i okres ten jest sprawą indywidualną, ale to tylko kwestia czasu. Wiele osób dłużej używających szamponów ekologicznych zauważa istotne wzmocnienie włosów i ich zdrowy wygląd. 
Im dłużej używa się kosmetyków naturalnych, tym zauważalne pozytywne efekty ich działania stają się coraz bardziej widoczne. Zasada ta dotyczy nie tylko szamponów, ale także innych kosmetyków. 

Czy sodium PCA zawarte w niektórych kosmetykach eco cosmetics jest składnikiem szkodliwym? 

Sodium PCA to naturalny składnik ludzkiej skóry współodpowiedzialny za utrzymywanie właściwej wilgotności. Sodium PCA zawarte w kosmetykach eco cosmetics jest pochodzenia naturalnego i przez to jest wyśmienitym środkiem nawilżającym zalecanym do stosowania przez wszystkie uznane organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne. 
Negatywne działania uboczne, jak uszkadzanie włosów i wywoływanie reakcji alergicznych, dotyczą wyłącznie syntetycznego surowca o tej samej nazwie. 

Czy produkty eco cosmetics mogą być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze? 

Produkty eco cosmetics oparte są na czystych, naturalnych i ekologicznych surowcach. Wszystkie kosmetyki są łatwo absorbowane przez skórę i nie zatykają porów. Nie zawierają one żadnych potencjalnie drażniących substancji syntetycznych. 
Eco cosmetics zawierają wyłącznie specjalnie dobrane, delikatne, naturalne olejki eteryczne. Osobom bardzo wrażliwym, które reagują alergiczne także na naturalne środki zapachowe, polecamy sprawdzenie kosmetyków przed użyciem poprzez przetestowanie ich za pomocą próbek dostępnych w naszym sklepie. 

Czy produkty eco cosmetics mogą być stosowane przez dzieci? 

Eco cosmetics poleca swoje delikatne kosmetyki do stosowania przez całą rodzinę, także przez dzieci.Dla małych dzieci i niemowląt polecana jest szczególnie seria Baby & Kids. 

Czym certyfikowane kosmetyki ekologiczne różnią się od kosmetyków konwencjonalnych? 

Wiele kampanii reklamowych firm kosmetycznych opartych jest na sloganach mówiących o tym, jak są one naturalne i przez to korzystnie wpływają na naszą skórę i włosy. Z uwagi na brak definicji prawnej kosmetyków naturalnych, prawo do używania takiej nazwy uzurpują sobie często syntetyczne produkty z niewielką, czasami wprost śladową ilością składników naturalnych. Zawierają one często wiele składników podejrzewanych o potencjalne działania uboczne. 
Kosmetyki eco cosmetics produkowane są natomiast pod nadzorem największej europejskiej organizacji certyfikującej produkty ekologiczne ECOCERT. Eco cosmetics spełnił surowe wymagania ECOCERT w zakresie doboru surowców, atestowania ich dostawców oraz procesu produkcyjnego wraz pakowaniem. Wszystkie kosmetyki eco cosmetics zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego, bez surowców petrochemicznych czy syntetycznych. Certyfikat ECOCERT dla kosmetyków ekologicznych firmy eco cosmetics daje kupującym gwarancję, iż mają do czynienia z najwyższej jakości produktem sprawdzonym przez uznaną niezależną instytucję certyfikującą. 
Certyfikat nie jest dla eco cosmetics oczywiście celem samym w sobie. Najważniejsze jest, by wytwarzać prawdziwie naturalne kosmetyki, które znajdują Państwa uznanie ze względu na ich jakość i nadzwyczajne własności pielęgnacyjne. 

Czy dwutlenek tytanu stosowany w kosmetykach do opalania jest bezpieczny? 

Dwutlenek tytanu to występujący naturalnie biały minerał, który w kosmetykach do opalania działa jak bariera odbijająca promieniowanie UVA i UVB, jest uznawany za zupełnie bezpieczny i nie ulegający bioakumulacji w organizmie. Jest on zalecany w kosmetykach naturalnych przez wszystkie trzy najważniejsze organizacje certyfikujące kosmetyki ekologiczne w Europie: Soil Association, ECOCERT oraz BDIH Kontrollierte Naturkosmetik. 
W najnowszych testach niemieckiego miesięcznika konsumenckiego „Oeko-Test” ocenę dobrą otrzymały wyłącznie środki zawierające mineralne filtry UV jak właśnie dwutlenek tytanu czy dwutlenek cynku. Wszystkie filtry chemiczne uznawane są przez „Oeko-Test” za potencjalnie niebezpieczne, szczególnie ze względu na wyniki wielu badań potwierdzające, iż działają one na system hormonalny. Symptomatyczny w tym zakresie jest chociażby fakt, iż w Danii wycofano ze sprzedaży wszystkie kosmetyki do opalania zawierające filtr chemiczny o nazwie 4-Methylbenzyliden-Camphor znany też jako 4-MBC. To jeden z pięciu najbardziej popularnych filtrów chemicznych, którego już niewielka ilość wykazywała podczas badań działanie hormonalne.

PŁUKANIE NOSA - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Od jakiego wieku można płukać nos? 

Zwykle dzieci w wieku około czterech, pięciu lat są w stanie nauczyć się z pomocą rodziców samodzielnego płukania nosa. Płukanie nosa może być stosowane przez całe życie. 

Co zrobić, aby po płukaniu nosa nie wypływała z niego woda? 

Może się zdarzyć, iż po pewnym czasie od płukania nosa nieoczekiwanie wypływa jeszcze z nosa trochę roztworu płuczącego. Odpowiedzialna za to jest indywidualna budowa anatomiczna jamy nosowej. W celu uniknięcia wypływania wody zaleca się osuszyć nos po płukaniu przy pomocy prostych ćwiczeń opisanych w instrukcji obsługi. Jeżeli mimo to woda wypływa z nosa należy delikatnie wydmuchać nos. 

Co mogę zrobić, jeśli woda nie chce płynąć przez nos ? 

Przy mocno zatkanym nosie może się zdarzyć, że woda z solą nie przepływa przez nos. Przed ponowną próbą można najpierw ostrożnie przedmuchać nos. Czasami płyn płuczący wpływa wprawdzie przez jedną dziurkę, jednakże nie wypływa przez drugą. Najczęściej tego typu blokada występuje tylko po jednej stronie. Należy spróbować przepłukać nos od drugiej strony. Od razu lub później można spróbować płukać nos od strony zablokowanej. 

Jakiej soli mogę używać do płukania nosa? 

Do płukania nosa można używać zwykłej soli spożywczej, najlepiej bez żadnych dodatków.

Farmakologicznie czystą sól spożywczą o jakości produktu medycznego (NaCl) można nabyć w aptece. Jest dużo droższa, jednak ze względu na swoją czystość nadaje się ona szczególnie dobrze do płukania nosa. 

Można używać także soli morskiej, o ile nie wywołuje alergii i nie prowadzi do zatkania nosa. (Miarka do soli nie jest dostosowana do dozowania soli morskiej - z reguły sól morska ma większą objętość).

SONETT - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy można używać produktów Sonett w gospodarstwach domowych z ekologiczną oczyszczalnią ścieków?

Tak.

Jaki jest termin przydatności produktów Sonett?

Wszystkie produkty Sonett mają termin przydatności powyżej 36 miesięcy. Na środkach do prania i sprzątania nie trzeba w takim wypadku podawać terminu przydatności produktu, podawany jest numer serii produkcyjnej.

W przypadku większości produktów można łatwo odczytać datę produkcji z numeru serii produkcyjnej: dwie pierwsze cyfry oznaczają rok, dwie następne miesiąc, dwie kolejne dzień, dwie ostatnie to oznaczenia serii, tak więc np. CHB 14021102 to produkcja z dnia 11.02.2014, a CHB 14030203 to produkcja z dnia 02.03.2014.

Wszystkie MYDŁA SONETT, jako produkty kosmetyczne, mają na opakowaniu nadrukowane oznaczenie terminu, przed którym należy je zużyć. Termin ten podany jest po słowach BEST BEFORE.

Stosuję produkty Sonett. W jaki sposób mogę zapobiegać osadzaniu się kamienia w pralce / zmywarce?

Firma Sonett zaleca regularne odkamienianie pralki / zmywarki przy pomocy Odkamieniacza Sonett przynajmniej raz na 2 -3 miesiące w zależności od lokalnej twardości wody. Szczegółowa instrukcja odkamieniania podana jest na etykiecie Odkamieniacza.

Dlaczego niektóre produkty Sonett mają znaczek „Ostrożnie produkt drażniący”, mimo iż producent deklaruje, że są to produkty ekologiczne?

Także produkty oparte na naturalnych surowcach mogą być np. silnie zasadowe i jako takie przy niewłaściwym zastosowaniu mogą być niebezpieczne dla człowieka. Poszczególne produkty wymagają zachowania środków ostrożności podanych na etykietach, w szczególności przechowywania ich w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Dlaczego kupiony przeze mnie płyn (do prania / do mycia naczyń / uniwersalny) ma stałą konsystencję?

W niskich temperaturach produkty te mogą zmienić konsystencję na stałą i zmienić zabarwienie na białe. Jeżeli postawi się je w ogrzewanym pomieszczeniu powrócą do stanu płynnego. Ta zmiana konsystencji nie ma wpływu na jakość produktu.

YOGI TEA - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Które z herbat YOGI TEA zawierają czarną herbatę? 

Czarny Czaj (ang. Black Chai) oraz Słodka herbata miętowa z herbatą Assam (ang. Sweet Mint Snack Tea with Assam).

Czy kobiety w ciąży mogą pić herbaty YOGI TEA? 

Kobietom w ciąży, matkom karmiącym oraz osobom mającym wątpliwości co do wpływu składników herbat YOGI YEA na stan ich zdrowia zaleca się konsultację z lekarzem przed spożyciem.

Czy wszystkie herbaty YOGI TEA są bezglutenowe?

8 herbat z oferty YOGI TEA zawiera słód jęczmienny, dlatego nie zaliczają się one do produktów bezglutenowych. Są to:
1. Czekoladowa CHOCO
2. Czekoladowa chili CHOCO CHILI
3. Dla mężczyzny MEN’S
4. Dla kobiety WOMEN’S
5. Na trawienie STOMACH EASE
6. Relaksująca RELAX
7. Czekoladowo miętowa CHOCO MINT
8. Wyborny Zestaw FINEST SELECTION
Pozostałe herbaty YOGI TEA są produktami bezglutenowymi.
Zawsze sprawdzaj składniki na opakowaniu! Te które mogą uczulać, oznaczone są pogrubioną czcionką.

Czy wszystkie herbaty YOGI TEA są produktami wegańskimi?

Tak, wszystkie herbaty YOGI TEA to produkty wegańskie.

OBSŁUGA SKLEPU - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak długo trzeba czekać na przesyłkę?

Przelew (przedpłata/płatność online): zamówienia realizowane są niezwłocznie po wpływie wpłaty na nasze konto - wysyłka następuje w tym samym lub następnym dniu roboczym.

Pobranie: wysyłka następuje w dniu złożenia zamówienia lub następnym dniu roboczym.

Czy otrzymam fakturę za zakupy?

Domyślnie wystawiany jest paragon.

Fakturę wystawiamy w przypadku zaznaczenia odpowiedniej opcji w trakcie finalizacji zakupu.