Wczytuję dane...
Certyfikaty i oznaczenia ECO Cosmetics

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi na naszej firmowej stronie informacyjnej www.pro-eco.com.pl

Wszystkie produkty ECO Cosmetics powstają pod kontrolą uznanej jednostki certyfikującej ECOCERT, zgodnie z surowymi wytycznymi dla kosmetykow ekologicznych ustanowionymi przez tę instytucję. Wszystkie produkty marki ECO Cosmetics posiadają certyfikat ECOCERT.

Używane przez firmę ECO Cosmetics oleje, oliwa z oliwek, wosk pszczeli i olejki eteryczne posiadają certyfikat DEMETER. DEMETER jest znakiem firmowym dla produktów pochodzących z upraw biologiczno-dynamicznych. Certyfikat nadawany jest przez najstarszą niemiecką jednostkę certyfikującą produkty ekologiczne.

ECO Cosmetics to kosmetyki wegańskie (wszystkie z wyjątkiem Balsamu do ust zawierającego wosk pszczeli oraz Lakieru do włosów zawierającego szelak). Są wpisane na listę Vegan Society i uprawnione do uzywania stosownego logo.

Zgodnie z prawem firma ECO Cosmetics nie przeprowadza testów na zwierzętach ani nie zleca wykonywania takich testów.

Kosmetyki ECO Cosmetics powstają z troską o neutralizowanie emisji CO2 (finansowanie zalesiania stosownie do zasad stowarzyszenia PrimaKlima).

Fitry stosowane przez ECO Cosmetics nie stanowią zagrożenia dla raf koralowych, organizmów wodnych i wód, są biodegradowalne.

Wszystkie składniki kosmetyków ECO Cosmetics są naturalnego pochodzenia. Wykorzystywane surowce to rośliny, minerały i woda ze studni w pobliskim rezerwacie przyrody.

piktogram uva

Piktogram UVA wewnątrz okręgu umieszczony na opakowaniu kosmetyku ochrony przeciwsłonecznej oznacza, że kosmetyk chroni zarówno przed promieniowaniem typu UVB, jaki UVA, zapewniając zbalansowana ochrona przeciw UVA/UVB w stosunku 1 : 3.