Wczytuję dane...

SYSTEM MODUŁOWY SONETT

SYSTEM MODUŁOWY SONETT

SYSTEM  MODUŁOWY  SONETT  opiera  się  na  założeniu,  że  ilość  środka  piorącego,  zmiękczacza wody  oraz  wybielacza można dozować w zależności od potrzeb, minimalizując ingerencję w środowisko naturalne:

Moduł 1:

PROSZEK / PŁYN DO PRANIA: Dozowanie według tabeli na opakowaniu.

Moduł 2:

ŚRODEK DO ZMIĘKCZANIA WODY: Proces prania najskuteczniej przebiega w wodzie miękkiej. Dlatego środki służące wyłącznie  do zmiękczania wody (najczęściej fosforany) stanowią duży procent składu konwencjonalnych środków do prania.  Dostają się one do środowiska wraz z proszkiem lub płynem, niezależnie od tego, czy (i w jakim stopniu) na danym terenie występuje potrzeba  zmiękczania  wody. W  systemie  modułowym  Sonett,  przyjazne  dla  środowiska  składniki  Środka  do zmiękczania wody Sonett  dozuje  się samodzielnie  w  zależności  od  lokalnej  twardości  wody. Nie ma potrzeby stosowania zmiękczacza w przypadku środków Sonett działających niezależnie od twardości wody: Płynu do prania KOLOR, obu Płynów do prania wełny i jedwabiu oraz Proszku  do prania KOLOR NEUTRAL.

tabela

Moduł 3:

WYBIELACZ: Z uwagi na brak w środkach do prania Sonett  petrochemicznych aktywatorów wybielających  i wybielaczy optycznych, należy w przypadku silnych zabrudzeń stosować tlenowy Wybielacz Sonett, który przy namoczeniu jest efektywny  już od 30°C. Usuwa plamy i zapobiega szarzeniu tkanin.