Wczytuję dane...

Olejek na komary od eco cosmetics

Olejek na komary od eco cosmetics

olejek na komaryBierzemy pod lupę kolejną nowość od eco cosmetics czyli olejek na komary. Repelenty mają to do siebie, że odstraszają owady, nie zabijając ich. Taki też jest olejek na komary od eco cosmetics. Nie zawiera środków owadobójczych, tylko mieszaninę różnych olejków eterycznych, które nie są atrakcyjne dla komarów i innych owadów gryzących. Jego działanie opiera się na maskowaniu ludzkiego zapachu przyciągającego niektóre insekty, dzięki czemu człowiek staje się dla nich nierozpoznawalny. Eco cosmetics użyło kilku rozmaitych składników, które w zróżnicowanym stopniu działają odstraszająco na różne owady, nie tylko komary.

Olejek jojoba jest podstawą olejku na komary, co prawda sam nie odstrasza komarów, ale jest dla naszej skóry cudownym kosmetykiem, który odżywia ją, natłuszcza, zmiękcza i nawilża. Pochodzi on z certyfikowanych upraw ekologicznych i stanowi bazę do której dodano inne składniki, w tym olejki eteryczne, których głównym celem jest odstraszanie nie tylko komarów, ale również innych owadów gryzących.

olejek na komaryCytronelol odstrasza komary, meszki i muszki ma różany zapach. Geraniol wykazuje silne właściwości odstraszające nie tylko komary, ale również inne owady, takie jak: mucha końska, mucha bydlęca, mucha domowa, kleszcz psi, pchła kocia, wesz ludzka i mrówki ogniowe, ma świeży kwiatowy zapach. Eugenol o goździkowo – cynamonowym zapachu odstrasza komary, mole, roztocza i kleszcze. Cynamal o zapachu cynamonu i kumaryna o zapachu suszonej trawy odstrasza komary, pchły i roztocza.

Całość olejku ma przyjemny dla ludzi cytrusowo-cynamonowy zapach. Trzeba pamiętać, że olejki eteryczne po jakimś czasie wyparowują, należy więc powtarzać aplikowanie olejku na ciało, zdaniem producenta co ok 2 godziny.

Olejek na komary z bioolejkiem jojoba świetnie nadaje się na letnie wieczory przy grillu, na spacerze czy podczas aktywnego wypoczynku. Natomiast w ciągu dnia polecamy użycie Emulsji Słońce i Komary, która działa kompleksowo i jest szczególnie przydatna w miejscach, gdzie narażeni jesteśmy na działanie obydwu. Olejek na komary ma świeży cytrusowy zapach (odstrasza komary, ale jest przyjemny dla ludzi), więc po jego zastosowaniu użycie perfum staje się zbędne, a skóra jest odżywiona i nawilżona.

olejek na komary