Wczytuję dane...

Ochrona przeciwsłoneczna ważna również zimą

Ochrona przeciwsłoneczna ważna również zimą

Coraz częściej pamiętamy o ochronie przeciwsłonecznej w ciągu lata, ale wciąż zapominamy, że zimą, mimo, iż dni są krótsze, nadal jesteśmy narażeni na niekorzystne działanie promieni UV.

Snow and funPromieniowanie UVA i UVB, które dociera do Ziemi niesie za sobą różne negatywne skutki. Przy nadmiernej ekspozycji na słońce jesteśmy narażeni na alergie, utratę kolagenu, szybsze starzenie się skóry, uszkodzenia naczyń krwionośnych, oparzenia słoneczne, pojawianie się przebarwień i zmian skórnych, a te mogą prowadzić nawet do rozwoju czerniaka.

Mimo, że zimą dni są krótsze, a promieniowanie wydaje się słabsze, należy pamiętać, że śnieg odbija nawet 90% światła, które dociera do jego powierzchni. A oddziaływanie promieni UV zwiększa się wraz ze wzrostem nad poziomem morza (w górach jest większe niż w dolinach). Na szczęście zimą większość ciała mamy zasłoniętą, pozostaje jednak twarz, a często również ręce, które wciąż są narażone na "ataki promieniowania" zarówno z góry (słońce) jak i z dołu (śnieg).

boardNa zimowe szaleństwa na stoku nie ma nic lepszego od Kremu na słońce SPF 50+ SNOW AND FUN w wygodnych saszetkach. Lekko tonowany krem (w delikatnym odcieniu brązu) do ochrony twarzy, szyi, uszu i rąk z masłem shea i olejkiem jojoba. Jest to w pełni naturalna, mineralna ochrona przeciwsłoneczna do skóry wrażliwej o faktorze SPF 50+ (bardzo wysoka ochrona). Wodoodporny krem jest idealnym rozwiązaniem na słoneczną i mroźną aurę, zapakowany w 20 praktycznych saszetek, które idealnie mieszczą się w kieszonce na karnet. Stanowi barierę zarówno przed promieniowaniem jak i ekstremalnym chłodem i jest hitem na szwajcarskich stokach. Saszetki są bardzo funkcjonalne również z tego względu, że w przypadku kilkudniowego pobytu na stoku nie trzeba otwierać całej tubki czy butelki kremu na słońce, który straci ważność w ciągu roku. Używamy więc tyle ile potrzebujemy.

lipbalmPękające usta, na których skóra jest cieńsza niż na pozostałej części twarzy, również dają znać, że mróz, wiatr i słońce nie są dla nich łaskawe. Dlatego warto zaopatrzyć się w pomadkę z filtrem i pamiętać o jej regularnym stosowaniu. Do ochrony przeciwsłonecznej ust polecamy Balsam do ust w sztyfcie faktor SPF 30 Eco Cosmetics.