Wczytuję dane...

Jak skutecznie usuwać plamy?

Jak skutecznie usuwać plamy?

JAK USUWAĆ PLAMY? 5  praktycznych zasad:

1  Plamę należy usunąć tak szybko, jak to możliwe,  a następnie uprać tkaninę tak jak zwykle (uwzględniając wskazówki dotyczące pielęgnacji na metce)

2  Grubsze zabrudzenia (błoto, dżem, itp.) o ile to możliwe wstępnie usunąć mechanicznie

3  Usuwanie plamy należy przeprowadzać od brzegów plamy do środka

4  W tkaniny delikatne lekko wklepywać środek do usuwania plam, nie należy pocierać ani szczotkować

5  Przed użyciem jakiegokolwiek środka do usuwania plam zaleca się sprawdzenie trwałości koloru w niewidocznym miejscu tkaniny

Pomocne w zwalczaniu plam są

Plamy z tłuszczu

Nanieść niewielką ilość nierozcieńczonego Płynu do trudnych zabrudzeń Sonett, pozostawić na kilka minut aby zadziałał, wyprać. Płyn ten nadaje się znakomicie do usuwania tłustych plam z delikatnych tkanin. Można użyć również Mydła do plam galasowego lub Sprayu na plamy, postępując jak z Płynem do trudnych zabrudzeń.

do trudnych zabrudzeń

Plamy z owoców, trawy i warzyw

Wetrzeć Mydło do plam galasowe Sonett, pozostawić na kilka minut aby zadziałało, przepłukać, następnie wyprać tak jak zwykle. Przed zastosowaniem sprawdź trwałość koloru w niewidocznym miejscu tkaniny.

Plamy z kawy i herbaty

Plamę wstępnie potraktować sokiem z cytryny lub Płynem do płukania tkanin Sonett, wypłukać i wyprać jak zwykle. Jasne tkaniny o trwałych kolorach mogą być prane bez zabiegów wstępnych od tempeartury 50 ̊C z dodatkiem Wybielacza / odplamiacza Sonett.

Plamy z wosku

Położyć bibułkę na wosku i ostrożnie ogrzewać przy pomocy suszarki.  Pozostałe resztki wosku usunąć rozpuszczalnikiem. Ostrożnie z  gorącym żelazkiem! Wosk szybko się rozpuszcza i może wniknąć między włókna.

spray na plamy

Plamy z kakao i czekolady

Plamę spryskać Sprayem na plamy Sonett, pozostawić na 10 minut, aby spray zadziałał , wypłukać lub od razu włożyć do pralki i wyprać.

Plamy z rdzy, stare plamy z krwi

Tkaninę z plamą zalać Płynem do płukania tkanin Sonett, pozwolić zadziałać, następnie spłukać zimną wodą, po czym uprać tak jak zwykle, jeśli to możliwe z użyciem Wybielacza / odplamiacza Sonett.

Plamy z mleka, krwi i białka

Plamy pochodzenia białkowego należy najpierw dokładnie wypłukać w zimnej wodzie. Jeżeli to nie wystarczy można użyć Mydła do plam galasowego Sonett.

galasowe

Flamaster i atrament

Plamy tego typu z reguły dają się skutecznie usunąć przy pomocy Mydła do plam galasowego Sonett lub Spray'u na plamy Sonett.