Certyfikaty i oznaczenia MARTINA GEBHARDT

GWARANCJA JAKOŚCI MARTINA GEBHARDT

demeter.450


Wszystkie produkty 
MARTINA GEBHARDT Naturkosmetik zostały uhonorowane certyfikatem demeter

demeter, będąca międzynarodową marką produktów bio, jest obecna w 38 państwach – od Argentyny po Węgry, obejmując powierzchnię blisko 100 000 ha upraw, konsekwentnie spełniających ścisłe wytyczne dla upraw biodynamicznych. Wartość światowego obrotu produktami demeter szacuje się na 22 milionów Euro.

Stowarzyszenie demeter skupia ludzi oraz ich potrzeby z punktu widzenia ekologii, ekonomii oraz odpowiedzialności społecznej. Uczciwe ceny oraz zaplecze socjalne stanowią nieodłączny element tej współpracy.

Działalność demeter opiera się nie tylko na harmonijnej współpracy z Naturą, lecz również z całym Kosmosem. Zasiewy, zbiory oraz proces produkcji odbywają się z uwzględnieniem rytmów ciał niebieskich, takich jak rytmy Słońca i Księżyca. Paracelsus, Samuel Hahnemann – twórca homeopatii – oraz Rudolf Steiner prowadzili różnorodne badania, które pozwoliły wykazać, w jaki sposób człowiek może czerpać maksimum korzyści z tych układów energii w rozmaitej formie. Efektywność biodynamicznych metod uprawy roślin została potwierdzona wieloletnimi ekspertyzami naukowców (badania DOK).

Kryteria demeter dla kosmetyków naturalnych wymagają, aby co najmniej 90% wszystkich surowców pochodziło z kontrolowanych upraw biodynamicznych. Pozostałe 10% może pochodzić z kontrolowanych upraw organicznych. Certyfikat demeter gwarantuje stosowanie naturalnych emulgatorów, pozyskanych metodami pozwalającymi zachować maksimum ich organicznych właściwości. Produkty zawierające 60 – 90% surowców certyfikowanych przez demeter posiadają stosowne oznakowanie. Stosowanie GMO (organizmów modyfikowanych genetycznie) czy nanotechnologii jest niedopuszczalne.

Martina Gebhardt jest przekonana, że kluczem do zdrowia i szeroko pojętej harmonii jest holistyczne podejście do życia. „Nikt tak naprawdę nie wie, w jaki sposób procesy energetyczne przenikają do naszego ciała i skóry, i jakie ma to na nas oddziaływanie. Nie ma wątpliwości, że wiedzę tę powinniśmy czerpać od dawnych kultur, które postrzegały ciało, duszę i umysł jako jedność”. Od 30 lat kosmetyki  MARTINA GEBHARDT są 100% organicznymi produktami, których koncepcja jest oparta na głębokim przekonaniu ich Autorki, że jest to rzecz słuszna i właściwa. Kolejnym krokiem tej konsekwencji było poszerzenie organicznych właściwości produktów MARTINA GEBHARDT o holistyczny aspekt rytmów Natury, tak jak ma to miejsce w rolnictwie biodynamicznym.

nie_testowane

Producent zrzeszony w Międzynarodowym Związku Producentów Przeciwko Stosowaniu Testów na Zwierzętach w Kosmetyce (IHTK, Internationaler Herstellerverband gegen Tierversuche in der Kosmetik e.V.) z siedzibą w Bonn, Niemcy.

MARTINA GEBHARDT Naturkosmetik to naturalne kosmetyki w 100% wolne od przynoszącej cierpienie eksploatacji zwierząt:

  • nie testowane na zwierzętach na żadnym etapie produkcji – począwszy od fazy projektu do końcowej fazy produkcji,
  • bez zawartości surowców testowanych na zwierzętach po 1 stycznia 1979 r.,
  • bez zawartości surowców testowanych na zwierzętach czy surowców pochodzących z martwych zwierząt (olej z norek, olej żółwi itp.),
  • wykluczające wszelkie koneksje gospodarcze z producentami wykonującymi testy na zwierzętach bądź zlecającymi je firmom zewnętrznym (tak jak to ma miejsce m.in. w przemyśle farmaceutycznym),
  • dysponujące szczegółowym wykazem stosowanych surowców oraz ich dostawców.
  • Pełna deklaracja składników produktów MARTINA GEBHARDT znajduje się na etykietach opakowań jak również na stronie internetowej Producenta www.martina-gebhardt-naturkosmetik.de.